Fotowoltaika dla domu

Korzystaj z darmowego prądu i ciesz się życiem na wyższym poziomie.
Zadbaj o środowisko i otoczenie swoich najbliższych. Postaw na lepszą energię.

Oferta naszej firmy obejmuje instalacje fotowoltaiczne dla domów jednorodzinnych.

Zbuduj własną elektrownię słoneczną i ciesz się darmową energią elektryczną. Postaw na niezależność i nie zwracaj uwagi na rosnące ceny prądu. Panele fotowoltaiczne zamontowane w ogrodzie lub na dachu Twojego domostwa pozwolą Ci pokryć zapotrzebowanie energetyczne całej rodziny.

Jak działają
instalacje fotowoltaiczne?

Instalacja fotowoltaiczna (elektrownia słoneczna) to zestaw urządzeń, który składa się m.in. z paneli fotowoltaicznych i falowników. Rolą instalacji jest wytwarzanie prądu przy wykorzystaniu promieni słonecznych. Panele fotowoltaiczne pochłaniają elementarne cząstki światła, przetwarzając je na prąd stały, który przepływa do falownika. Z kolei falownik, zwany również inwerterem przetwarza pozyskany prąd stały w prąd zmienny, z którego na co dzień korzystamy w naszych domostwach.

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Generacja I

Ogniwa, które cieszą się największą popularnością w naszym kraju. Są zbudowane z krzemu krystalicznego. Od lat cechują się niezwykłą wytrzymałością i sprawnością. Dzielą się na dwa rodzaje:

 

  • Ogniwa monokrystaliczne mają jednolitą strukturę o ciemnej barwie oraz lekko przycięte narożniki. Cechują się wyższą wydajnością, dzięki czemu świetnie sprawdzają się na niewielkich powierzchniach dachu.
  • Ogniwa polikrystaliczne są wykonane ze sprasowanego bloku wykrystalizowanego krzemu. Mają charakterystyczną jasnoniebieską barwę, która mieni się na słońcu. W stosunku do paneli monokrystalicznych są mniej wydajne i odrobinę tańsze. Zalecane w sytuacjach, gdy mamy do dyspozycji duży obszar montażowy.

Generacja II

Panele słoneczne II generacji są znacznie rzadziej stosowane w naszym kraju, głównie ze względu na niższą wydajność (7-15%). Ich struktura jest niezwykle cienka. Panele II generacji mają zaledwie kilka milimetrów. Do ich produkcji stosowane są zamiennie:

 

  • Krzem amorficzny;
  • Mieszanina miedzi, indu, galu i selenu CIGS (CIS);
  • Telurk kadomu CDTE

Wszystkie panele fotowoltaiczne mogą być montowane wszędzie tam, gdzie bezpośrednio padają promienie słoneczne: na dachach płaskich i spadzistych, elewacjach budynków lub bezpośrednio w ogrodzie.

Jeśli chcesz się upewnić, które panele fotowoltaiczne są najlepszym rozwiązaniem dla Twojego domostwa, napisz do nas. Nasi doradcy przeanalizują Twoją sytuację.

Zamów kontakt

Zgoda