Fotowoltaika dla domu

Korzystaj z darmowego prądu i ciesz się życiem na wyższym poziomie.
Zadbaj o środowisko i otoczenie swoich najbliższych. Postaw na lepszą energię.

Oferta naszej firmy obejmuje instalacje fotowoltaiczne dla domów jednorodzinnych.

Zbuduj własną elektrownię słoneczną i ciesz się darmową energią elektryczną. Postaw na niezależność i nie zwracaj uwagi na rosnące ceny prądu. Panele fotowoltaiczne zamontowane w ogrodzie lub na dachu Twojego domostwa pozwolą Ci pokryć zapotrzebowanie energetyczne całej rodziny.

Jak działają
instalacje fotowoltaiczne?

Instalacja fotowoltaiczna (elektrownia słoneczna) to zestaw urządzeń, który składa się m.in. z paneli fotowoltaicznych i falowników. Rolą instalacji jest wytwarzanie prądu przy wykorzystaniu promieni słonecznych. Panele fotowoltaiczne pochłaniają elementarne cząstki światła, przetwarzając je na prąd stały, który przepływa do falownika. Z kolei falownik, zwany również inwerterem przetwarza pozyskany prąd stały w prąd zmienny, z którego na co dzień korzystamy w naszych domostwach.

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Generacja I

Ogniwa, które cieszą się największą popularnością w naszym kraju. Są zbudowane z krzemu krystalicznego. Od lat cechują się niezwykłą wytrzymałością i sprawnością. Dzielą się na dwa rodzaje:

 

  • Ogniwa monokrystaliczne mają jednolitą strukturę o ciemnej barwie oraz lekko przycięte narożniki. Cechują się wyższą wydajnością, dzięki czemu świetnie sprawdzają się na niewielkich powierzchniach dachu.
  • Ogniwa polikrystaliczne są wykonane ze sprasowanego bloku wykrystalizowanego krzemu. Mają charakterystyczną jasnoniebieską barwę, która mieni się na słońcu. W stosunku do paneli monokrystalicznych są mniej wydajne i odrobinę tańsze. Zalecane w sytuacjach, gdy mamy do dyspozycji duży obszar montażowy.

Generacja II

Panele słoneczne II generacji są znacznie rzadziej stosowane w naszym kraju, głównie ze względu na niższą wydajność (7-15%). Ich struktura jest niezwykle cienka. Panele II generacji mają zaledwie kilka milimetrów. Do ich produkcji stosowane są zamiennie:

 

  • Krzem amorficzny;
  • Mieszanina miedzi, indu, galu i selenu CIGS (CIS);
  • Telurk kadomu CDTE

Wszystkie panele fotowoltaiczne mogą być montowane wszędzie tam, gdzie bezpośrednio padają promienie słoneczne: na dachach płaskich i spadzistych, elewacjach budynków lub bezpośrednio w ogrodzie.

Jeśli chcesz się upewnić, które panele fotowoltaiczne są najlepszym rozwiązaniem dla Twojego domostwa, napisz do nas. Nasi doradcy przeanalizują Twoją sytuację.

Energia, której potrzebujesz!

MENU

Strona Główna

Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika dla rolników

Kalkulator